Mali, arrestohet presidenti dhe kryeministri disa orë pas emërimit të qeverisë së re

Bah Ndaw

Disa orë pas emërimit të qeverisë së re në Mali, raportohet për arrestimin ushtarak të presidentit të përkohshëm dhe kryeministrit të vendit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ndërkohë, ambasada turke në Bamako ka këshilluar shtetasit turq të mos dalin jashtë pa nevojë dhe të jenë të kujdesshëm mes rritjes së aktivitetit ushtarak. /aa