Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Marine Le Pen goditet me vezë gjatë një udhëtimit në veri të...

Marine Le Pen goditet me vezë gjatë një udhëtimit në veri të Francës – VIDEO

Ish-kandidatja për presidente e Francës është goditur në mes të qytetit të Saint – Amand – les – Waters (Veri), këtë të premte pasdite.

Ajo po vizitonte qytetin për të inauguruar qëndrimin elektoral të Guillaume Florquin, kandidat në distriktin e 20-të të departamentit.

Një video tregohet Le Pen duke ecur në komunën veriore.

Aty Marine Le Pen është shënjestruar nga një vezë, sipas disa dëshmitarëve.

Ajo fillimisht përkulet për ta shmangur, pastaj mbrohet nga rojet e saj të sigurisë.

Në këtë moment është e pamundur të dihet se nga erdhi gjuajtja.

Një arkëtare nga dyqani i tekstileve Zeeman, që ndodhej pikërisht përballë, tregoi se në të njëjtën kohë u brohoritën thirrje kundër Le Pen.