Ndihmës/sekretari amerikan, Hoyt Yee sot viziton Kosovën

Zëvendës Ndihmë Sekretari për çështjet evropiane dhe euro-aziatike, Hoyt Brian Yee do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Ai gjatë ditës do të takohet me dy personalitete politike të vendit për të diskutuar për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Nga ora 13 ai do të zhvilloj një takim me kryeparlamentarin Kadri Veseli në kabinetin e kryetarit, për të vazhduar pastaj me ministren për Dialog, Edita Tahiri në objektin e ministrisë së Punëve të Jashtme nga ora 15.