Ngrihet solemnisht flamuri i Kosovës për 11 vjetor të pavarësisë

Flamuri shtetëror është ngritur solemnisht në oborrin e ndërtesës së Kuvendit dhe atë të Qeverisë së Kosovës për nder të 11 vjetorit të pavarësisë. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë, presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, përcjell lajmi.net.Të njëjtit bën homazhe edhe pranë shtatores së ish presidentit, Ibrahim Rugova.