Nigeri – 25 të vdekur në dy sulme të armatosura

Sulmi i parë i armatosur ndodhi në rajonin Agatu të shtetit Benue të Nigerisë me pasojë 11 të vdekur.

Kurse sulmi tjetër mori në shënjestër rajonin Bassa të shtetit Plateau. Në këtë sulm humbën jetën 14 njerëz dhe u plagosën 5 të tjerë.

Ka nisur hetimi për zbardhjen e sulmeve të armatosura. /trt