Osmani takon presidenten e Komisionit Evropian, flasin për afrimin e Kosovës me BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Osmani me anë të një postimi në llogarinë e saj në platformën X, ka thënë se kanë diskutuar se si mund afrojnë Republikën e Kosovës me Bashkimin Evropian.

“Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula vonder Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkroi Osmani.