Pesë vjeçarja e vrarë nga sulmet Izraelite në Gaza sonte

Alaa Abdullah Riyad

Vogëlushja Alaa Abdullah Riyad, 5 vjeç, u vra nga sulmet Izraelite sot në Gaza.

Sulmi ajror në lagjen Shuja’iyya të qytetit të Gazës la të vrarë atë ndërsa babai i Alaas dhe vëllai gjashtëvjeçar u plagosën gjithashtu. Të paktën nëntë palestinezë tjerë janë vrarë dhe dhjetëra tjerë janë plagosur në këtë sulm në ndërtesat e banuar me banorë civilë në mes të qytetit. /mesazhi