Presidenti turk dhe ai ukrainas diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale

Erdoğan dhe Volodymyr Zelensky

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij ukrainas, Volodymyr Zelensky, në një bisedë telefonike kanë diskutuar marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale, transmeton Anadolu Agency (AA).

Drejtoria e Komunikimeve e Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan dhe presidenti Zelensky po ashtu diskutuan mënyrat për të përmirësuar marrëdhëniet. /aa