Shkon në 31 numri i të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj, shtatë në gjendje të rëndë

Ka shkuar në 31 numri i të lënduarve nga shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj.

Ndërsa shtat prej të lënduarve janë në gjendje më të rendë dhe janë dërguar për në QKUK.

Këtë e ka konfirmaur për lajmi.net zëdhënësi i policisë në rajonin e Ferizajt, Emin Beqiri

“Deri më tani janë 32 persona të lënduar, prej tyre shtatë janë në gjendje më të rëndë. Ndërsa në mesin e të lënduarve janë edhe dy fëmijë”.