Shpëtohen 112 emigrantë në ujërat e Kretës

Foto ilustrim

112 emigrantë janë shpëtuar këtë të diel në ujërat e Kretës, raportojnë mediat greke.

Anija në të cilën ndodheshin emigrantët ishte në një zonë detare 40 milje në jug të Gavdos.

Emigrantët u morën nga një anije mallrash dhe po transportohen në Agia Galini. /abcnews