Si do te dukeshin lideret boteror po te ishin refugjat? FOTO – VIDEO

Artisti sirian i lindur ne Damask, Abdalla Omari pa paraqitur nje seri pikturash qe kane bere stuhi ne internet.

Omari, me profesion piktor, ka vene ne pah se si do te dukeshin lideret me te fuqishem boteror, po te ishin refugjat apo te prekur nga lufta.

Puna e tij eshte shperndare jashte mase ne rrjetet sociale, dhe eshte pelqyer edhe nga kritiket. /MESAZHI/

A closer look at Abdalla Omari’s The Vulnerability Series