Sot i jepet lamtumira ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosajt

Ish-luftetarja e UÇK-së, Fetnete Ramosaj është ndar nga jeta.

Sot i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtares së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fetnete Ramosaj.

Varrimi i Ramosajt do të behet në ora 14:00 në varrezat e dëshmorëve në Gllogjan.

Komuna e Deçanit në bashkëpunim me OVL të UÇK-së kanë organizuar homazhe në nderë të luftëtares dhe reporteres së luftës.

Homazhet bëhen nga ora 12 tek Pallati i Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan.

Kurse, në ora 13:00 do të mbahet mbledhja komemorative.