Takohet pozita-opozita, a do të ketë marrëveshje?

Takimi në mes përfaqësuesve të pozitës dhe opozitës tashmë ka filluar.

Në këtë takim i cili po mbahet në ambientet e “Swiss Diamond”, po marrim pjesë nënkryetarët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti dhe Glauk Konjufca, nga Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi e Jakup Krasniqi, nga AAK, Ardian Gjini kurse nga koalicioni PDK- LDK po marrin pjesë, Xhavit Haliti, Elmi Reçica dhe Lutfi Haziri, transmeton Telegrafi.

Në takim do të diskutohet për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës dhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Asnjëra prej subjekteve politike nuk ka dhënë ndonjë detaj se për çka tjetër do të debatojnë.