Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash.

Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë, shkruan lajmi.net.

Tërmeti ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës, dhe 32 kilometra larg Lezhës.

Nuk dihet nëse lëkundjet janë ndjerë në zonat e bregdetit.