Vazhdojnë lëkundjet, dy tërmete brenda 6 minutash në Shqipëri,

Para rreth një orë Shqipëria është goditur nga një tërmet tjetër që ka arritur fuqinë e 5.3 shkallëve të rihterit.

Lëkundje janë vërejtur edhe në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Por, para 20 dhe 28 minutash në Shqipëri kanë ndodhur edhe dy tërmete.

Njëri prej tyre epiqendrën e kishte në Detin Adriatik ndërsa tjetri në zonën mes Durrësit dhe Tiranës.