Zyrtare: “Tifozat kuq e zi” bojkotojnë Kombëtaren

Ata janë tifozët më të zjarrtë të Kombëtares, dhe nuk e kanë lënë asnjëherë vetëm pavarësisht momenteve të vështira që ka kaluar.

Bëhet fjalë për grupin e njohur “Tifozat Kuq e Zi”, që ditën e sotme ka marrë një vendim ekstrem për të ardhmen.

Duke parë se çfarë ka ndodhur në ndeshjen ndaj Izraelit, grupimi i tifozëve të Kombëtares ka marrë vendimin për të bojkotuar Kombëtaren.

Përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në “Facebook” tregojnë arsyet e këtij vendimi.