​City më shumë para për mbrojtje se shteti i Shqipërisë (Foto)

Manchester City është skuadra që ka shpenzuar më së shumti gjatë këtij afati kalimtar.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka transferuar tre mbrojtës gjatë këtij afati kalimtar, të cilët i kanë kushtuar 144 milionë euro.

I pari ishte Kyle Walker, i cili u transferua për 51 milionë euro nga Tottenham. I dyti është Danilo, i cili nga Real Madrid u transferua për 30 milionë plus pesë të tjera bonuse dhe i treti Benjamin Mendy, i cili nga Monaco u transferua për 58 milionë euro.

Kështu, buxheti i Cityt për mbrojtje është më i madh se i 26 shteteve, përfshirë këtu Shqipërinë që ka mbi 25 milionë euro, Ganën dhe Paraguain.