​Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Atletico Madrid – Real Madrid

Dy skuadrat spanjolle, Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e sontme zhvillohet nga ora 20:45, ndërsa ajo e një jave më parë kishte përfunduar 3:0 në të mirë të Realit.

Atletico: Oblak; Gimenez, Godin, Savic, Filipe; Gabi, Saul, Koke, Carrasco; Griezmann, Torres

Real: Navas; Danilo, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Isco, Ronaldo, Benzema