25 të vdekur dhe 234 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 2907 teste të kryera janë regjistruar 234 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 83 vetëm në Shkup.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 786 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 25 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 153.694 raste, prej të cilëve 137.331 janë shëruar, kurse 5.067 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 11.296 raste aktive me virusin korona.