7 të vdekur dhe 542 raste të reja me COVID-19 në Mqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 5 990 testime ndërsa janë regjistruar 542 raste të reja.

Në Shkup janë regjistruar 280 raste, Manastir-52, Ohër-32, Kavadar-31, Prilep-28, Strumicë-20

Janë regjistruar 298 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga KOVID-19 jetën e kanë humbur shtatë persona.
Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 225 049 raste, janë shëruar 211 846, ndërsa jetën e kanë humbur 7 960 persona.

Numri i rasteve aktive është 5 243.