A e dini shkakun përse iu fryhet barku? Ekspertët zbulojnë sekretin që do t’iu shpëtojë prej këtij problemi

Stomaku i fryrë është diçka që shumë njerëz vuajnë ne ditët e sotme.

Për fat të keq, shumë njerëz nuk e dinë se stomaku i fryrë mund të shfaqet për shkak të një bakteri që dëmton ndjeshëm shëndetin tuaj dhe shkakton komplikime të rënda të zorrëve. Është një bakter i zorrëve asimptomatik që vështirë të diagnostikohet pa ekzaminim të duhur mjekësor dhe mjekët e kanë njohur atë si H. Pylori ose Helicobacter Pylori.

Helicobacter Pylori mund të shkaktojë këto simptoma: diarre, fryrje, djegie të zorrëve, kapsllëk dhe dhimbje, gastrit, një stomak te fryrë, probleme kardiovaskulare, dhimbje koke, trishtim dhe ankth.

Çfarë mund të bëni për këtë?
Konsultohuni me mjekun tuaj për të marrë trajtimin e duhur mjekësor. Ky trajtim nuk ka nevojë për antibiotikë, por gjithmonë është mirë të kërkoni këshilla mjekësore.

Krijoni një dietë me ushqime të shëndetshme e të përshtatshme në mënyrë që të eliminoni bakteret.

Merrni sasi të konsiderueshme të vitaminave A, C dhe E.

Mbani higjienën tuaj në një nivel të lartë, lani gjithmonë duart, dhe për më tepër, pini ujë nga një burim i sigurt.

Çfarë mund të bëni për ta luftuar këtë bakter?

Këtu po ju paraqesim një pije natyrale që do tju vijë në ndihmë.

Përbërësit :

  • 1 kastravec
  • Një tufe majdanoz
  • 1 lugë gjelle xhinxher pluhur
  • 1 lugë gjelle xhel Aloe Vera
  • 1 limon
  • ½ gotë uji

Vendosini të gjithë përbërësit në një gotë, përziejini mirë e mirë dhe pijeni këtë përzierje.

Ju do të vini re se nuk keni më stomak të fryrë vetëm pas përdorimit të parë. Kombinimi i këtyre përbërësve do të ndihmojë sistemin tuaj të tretjes duke djegur yndyrë ndërsa jeni duke fjetur.

Kastravecat janë shumë efektive në eliminimin e yndyrës.

Majdanozi është sh i ulet në kalori. Perforcon qelizat, vitaminat dhe mineralet që lehtësojnë mbajtjen e ujit, kështu që ata mund t’ju ndihmojnë të eliminoni stomakun e fryrë.

Xhenxhefi përshpejton metabolizmin tuaj dhe lehtëson kapsllëkun, por gjithashtu do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin e barkut gjatë gjumit!

Lëngu limonit mund të jetë jashtëzakonisht efektiv në eliminimin e toksinave të akumuluara në trup.

Aloe Vera mund t’ju ndihmojë të humbisni peshë.

Qëndroni të hidratuar: Pini shumë ujë

Uji është jashtëzakonisht i rëndësishëm për një organizëm të shëndetshëm dhe gjithashtu për një djegie efektive të yndyrës. Kur të dehidratoheni, sistemi i tretjes do ta zvogëlojë punën e tij dhe nuk do të ketë kapacitetin për të djegur kalori ashtu siç duhet.

Mundohuni të pini ujë si duhet! Lufto këto baktere dhe stomakun e fryrë me ndihmën e këtij lëngu të mrekullueshëm!