Agim Veliu e Haki Rugova mbesin pa poste në LDK

Këshilli Drejtuesi i Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk i ka besuar asnjë post ish-nënkryetarëve, Agim Veliu dhe Haki Rugova.

Kryeari i Istogut është lënë jashtë kryesisë së re të LDK-së, që udhëhiqet nga Lumir Abdixhiku.

Ndryshe, 4 nënkryetar të partisë janë caktuar: Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni si dhe Shqipe Mjekiqi.