Aksion i policisë në Ferizaj, arrestohen disa persona

Policia në Ferizaj ka kryer sot disa bastisje ku ka arrestuar disa persona.

Për aksionin ka njoftuar vet Policia e Kosovës teksa edhe ka thirrur konferencë për media për të dhënë detaje më të hollësishme rreth tij, shkruan lajmi.net.

“Policia, në koordinim me Prokurorinë Themelore të Ferizajt, mbi bazën e disa informacioneve ka realizuar një aksion të suksesshëm në rajonin e Ferizajt, ku janë bastisur disa lokacione dhe janë arrestuar disa persona”, thuhet në njoftim.

Konferenca do të mbahet në orën 10:00.