Anglia “demolon” Andorrën, fitojnë edhe Zvicra, Polonia dhe Austria

Kanë përfunduar disa ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Anglia ka shënuar fitore të thellë si mysafir i Andorrës duke shënuar fitore me rezultat 0 – 5, shkruan lajmi.net.

Zvicra ka mposhtur Irlandën Veriore me rezultat 2 – 0, rezultat jo shumë komod duke marrë parasysh se ishin me një lojtar më shumë në fushë.

Ashtu siç pritej, Polonia ka triumfuar pa problem ndaj San Marinos (4-0), derisa Austria gjithashtu ka arkëtuar pikët e plota ndaj Ishujve Farore (0-2)

Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara.