Arrestohen aktivist te Vetëvendosjes, mes tyre deputetja Saranda Bogujevci

Lëvizja Vetëvendosje kishte premtuar sot një aksion simbolin para Newbornit në Prishtinë.

Por, ky aksion duket se ka marrë kahje tjetër. 

 

 

Aktivistë të kësaj partie kanë hedhur ngjyrë në stacionin qendra në Prishtinë.

Reagimi i policisë ka qenë i menjëhershëm duke arrestuar disa nga protagonistët e kësaj ngjarje.

Perditesim

______________________________________________

Policia e Kosovës ka arrestuar deputeten e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci.

Kjo pasi ajo bashkë me aktivistë të tjerë kanë hedhur ngjyrë në drejtim të Policisë dhe ndërtesës, transmeton Indeksonline.

 

 

Po ashtu, bëhet e ditur se ka edhe të tjerë të arrestuar