Barazojnë City dhe Liverpooli, vazhdojnë në zonën e LK-së

Në Etihad Stadium është zhvilluar gjiroja e 29-të e Ligës Angleze, ku janë takuar Manchester City dhe Liverpool. Ndeshja është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1.

Pjesa e parë e lojës përfundoi me rezutat 0-0. Me të filluar pjesa e dytë referi akordoi penalti për Liverpoolin, pas një ndërhyrje të Clichyt në sulmuesin Firmino.

James Milner nuk gaboi nga pika e bardhë, duke hapur sfidën për rezultatin 0-1.

Në minutën e 68-të , pas një harkimi nga krahu i djathë nga De Bryune, Augero gjindet për mrekulli në zonë, duke barazuar rezultatin për 1-1.

Manchester City me këtë humbje ka shuar shpresat për titullin kampion, me 12 pikë më pakë se sa Chelsea që gjindet në vendin e parë, ndërsa Liverpooli mbetet në vendin e katërt me 56 pikë.