Borrell: Do t’i ftoj Kosovën e Serbinë për takim në Bruksel javën e ardhshme

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, e ka quajtur arrestim kidnapimin e tre policëve të Kosovës nga forcat serbe brenda territorit të Kosovës të mërkurën.

Ai ka bërë të ditur se do t’i ftojë në një takim urgjent Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme në Bruksel