Christensen më i miri: Chelsea 0-0 Manchester United, nota e lojtarëve

Chelsea dhe Manchester United i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi pa gola.
Të dy skuadrat kishin shanse të arta për të realizuar, mirëpo në fund u mjaftuan me nga një pikë.

Chelsea ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.22, me Unitedin që u vlerësua 6.87.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Andreas Christensen që u notua me 8.2.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Daniel James me vlerësimin 6.1.
Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: