E pabesueshme: Ja sa kushtojnë këpucët sportive të Ronaldos dhe Messit

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë filluar sezonin e ri por kësaj here larg njëri tjetrit.

Transferimi i portugezit në Itali duket se nuk e ka mbyllur komplet ciklin e rivalitetit CR7-Messi.

Stinori i ri dyshen do ta gjejë konkurrent në sferen e marketingut. Rivaliteti i ri tashmë do të kaloj në “Adidas” – “Nike”.  Padyshim se përveç futbollit, marketingu është sfera ku atletët po përfitojnë më së shumti ekonomikisht, shkruan zeri.info.

Messi ka qenë dhe do të vazhdoj edhe këtë stinor ta përfaqësoj brendin Adidas, në të cilin ka krijuar edhe llojin e tij të veçantë të këpucëve sportive, “NEMEZIS MESSI”. Këpucët e reja quhen “ NEMEZIZ MESSI 18.1” dhe kanë një çmim  prej 219 eurove.

Në anën tjeter, Ronaldo , ka vazhduar të promovoj brendin “Nike”. Në ndeshjen ë parë të zhvilluar me Juventus, portugezi është parë të veshë këpucët “Mercurial Vapor 360” të bardha. Këpucët e Ronaldos janë diçka më të shtrenjta duke shkuar deri në 270 euro.

Mbetet të shihet nëse këto këpucë do të vazhdojnë të krijojnë “magji” në fushat e blerta. Këpcuët mund t’i shihni në fotot më poshtë.

Lionel Messi

Image

Cristiano Ronaldo

Image