E zë rryma – vdes 17 vjeçari në Kaçanik

Ka ndërruar jetë një 17 vjeçar në Kovaçec të Kaçanikut. Të njëjtin dyshohet që e ka zënë rryma pas kontaktit me rrymën.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar, Agim Gashi, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt.

“Sipas mjekut besohet se i njëjti ka ndërrua jetë pas kontaktit me rrymën, meqë ishte duke u pastruar në ato momente”.

“Ekipet e KEDS kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe e kanë shkyçur krejt rrjetin e rrymës në atë shtëpi, pasi nuk ka qenë i sigurt”.