Edhe Nora Gjakova fiton betejën e parë në Paris, kalon në rundin e tretë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, i ka ndjekur hapat e bashkëkombëseve të veta, Distria Krasniqit dhe Laura Fazliut, duke e nisur rrëgutimin në Grand Slamin e Parisit me fitore.

Nora Gjakova synon ta fitojë medaljen e artë të kategorisë deri në 57 kilogramë në Paris. Ajo e nisi këtë rrugëtim si është më së miri, pasi që siguroi fitore me ippon kundër xhudistes nga Azerbajxhani, Alexandra-Larisa Florian.