EULEX-i nis bastisjen edhe në shtëpinë e ish-presidentit Thaçi

Forcat e EULEX-it kanë nisur bastisje edhe në shtëpinë e ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Që në orët e para të mëngjesit, forcat e EULEX-it janë future në shtëpinë e ish-presidentit, ku po kryejnë bastisje, shkruan lajmi.net.

Thaçi tashmë ndodhet në Hagë, pas aktakzuës së konfirmuar ndaj tij dhe Kadri Veselit.