Europa Ligë, Anderlecht-Manchester United, Lyon-Beshiktash

Në qytetin Nyon të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e çerekfinales në UEFA Ligën e Europës, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndeshjet e para të çerekfinales do të zhvillohen më 13 prill, ndërsa ndeshjet e kthimit më 20 prill.

Ndërkohë ndeshjet e gjysmëfinales do të zhvillohen më 4 dhe 11 maj, ndërsa finalja në stadiumin Friends Arena, në kryeqytetin e Suedisë, Stockholm më 24 maj.

Ndeshjet e çerekfinales janë siç vijon:

Anderlecht (Belgjikë) – Manchester United (Angli)

Celta Vigo (Spanjë) – Genk (Belgjikë)

Ajax (Holandë) – Schalke 04 (Gjermani)

Olympique Lyon (Francë) – Beshiktash (Turqi)