Ferencvarosi – Prishtina, formacionet zyrtare

Ferencvarosi dhe Prishtina do të përballen në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Prishtinës do të jetë mysafire e skuadrës hungareze, Ferencvarosi në stadiumin “Groupama Arena” në Budapest, shkruan lajmi.net.

Kjo ndeshje është e vlefshme për raundin e parë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja kthyese do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” pas një jave.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Ferencvaros: Dibusz, Blazic, Dvali, Civic, Wingo, Kharatin, Siger, Uzuni, Nguen, Mak, Boli.

Prishtina: Nika, Zyba, Bekteshi, Mici, Krasniqi, Kryeziu, Lilaj, Boshnjaku, Krasniqi, John, Hoti.