Haradinaj flet pas nominimit për kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë pas koalicionit të bërë mbrëmshëm ndërmjet PDK-AAK dhe NISMA.

“Të dashur qytetarë, Besimin e dhënë në luftë, e kam nderu edhe te bashkëluftetarët edhe te populli im; Besimin e dhënë nga Presidenti Rugova, e kam mbajt me nder; Me besimin e dhënë sot, do ta nderoj atdheun! Na priftë e mbara”, ka shkruar ai në “Facebook”.