Haradinaj lirohet nga ndalimi policor, por mbetet në Francë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar nga ndalimi policor.

Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht që të mos dalë nga Franca dhe të lajmërohet tek autoritetet dy herë në javë, raporton Indeksonline.

Ish-kryeministri ishte ndaluar një javë më parë nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia.