Parregullsi gjatë procesit zgjedhor, 46 ankesa dorëzohen në PZAP

0
Brenda një ditë 46 ankesa janë dorëzuar në Panelin Zgjedhor të Ankesave dhe Parashtesave (PZAP) me pretendimet se ka pasur parregullsi në procesin zgjedhor. Nga...

Komandanti i ri i KFOR-it takohet me Kurtin, flasin për sigurinë në Kosovë

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mëngjesin e së martës ka pritur në takim komandantin e ri të KFOR-it, Gjeneral major Ferenc Kajari. Bidesa mes Kurtit...

Kush fitoi e kush shkoi në balotazh – ky është rezultati final

0
Deçan- fitues Bashkim Ramosaj (AAK) 65,17% Gjakovë- balotazh në mes Ardian Gjini (AAK) 46,00% dhe Mimoza Kusari-Lila (LVV) 37.08% Drenas- balotazh në mes Ramiz Lladrovci (PDK)...

Vitia pas balotazhit paralajmëron “ofensivë” në garën për Prishtinën

0
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), për Prishtinën, Arben Vitia, ka folur për zgjedhjet lokalë të së dielës, dhe rezultatin zgjedhor. Në një shkrim në Facebook,...

Kurti: Jemi të kënaqur me rezultatin, synojmë të fitojmë kudo që jemi në balotazh

0
Kryetari i LVV-së njëherit edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se dje u mbajtën zgjedhjet lokale të...

Konfirmohet vetëm një rast me COVID-19 brenda 24 orëve

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 1.419 testime, 1 qytetarë ka rezultuar...

LVV mori më së shumti vota në zgjedhjet lokale

0
Nëse merren votat për kuvendet komunale, që përfaqësojnë votën popullore në nivel vendi, atëherë shihet se rezultati mes subjekteve politike është tejet i ngushtë. Lëvizja...

Vritet një 41 vjeçar në Batllavë, arrestohet i dyshuari

0
Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Batllavë të Podujevës, ku me armë zjarri është vrarë 41 vjeçari G.B. Lajmin për Telegrafin e...

Finalja e Ligës së Kombeve Spanjë – Francë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i...

0
Spanja dhe Franca do të zhvillojnë sonte (e dielë) duelin interesant në finalen e Ligës së Kombeve. Franca e cila vjen në finale pas...

Analisti gjerman: Macron po bllokon liberalizimin e vizave për Kosovën dhe zgjerimin e BE-së

0
Analistë ndërkombëtarë kanë komentuar samitin e së mërkurës në Slloveni, BE-Ballkani Perëndimor dhe deklaratën e nxjerr nga ky samit. Ata fajësojnë krerët e vendeve...