Girl in a jacket

Instagram eksperimenton me opsionin e shumëkërkuar

0
E madje përdoruesit mund tu përgjigjen këtyre historive gjë që nuk mund ta bëjnë sot linkun që hapet duke tërhequr nga fundi i aplikacionit. Instagram...

Sonte ndërrohet Kisve-ja e Qabesë

0
Kisveja apo mbulesa që e mbulon Qabenë në Mekë pritet të ndërrohet dhe të ngritët sonte pas namazit të Jacisë njoftojnë autoritetet zyrtare. Ndërrimi i...

“Subvencionet 2021”: Zgjerohet operacioni i Policisë, arrestime edhe në Istog

0
Aksioni i Policisë së Kosovës për rastin “Subvencionet” ka vazhduar edhe në disa komuna të Kosovës. Njëjtë ka ndodhur edhe në komunën e Istogut, ku...

Qershia e lidhur me zemrën

0
Mbretëresha e pranverës është padyshim qershia: një frut i vogël me një formë të rrumbullakosur, e tultë, lëkurë të kuqe dhe një shije veçanërisht...

Memli Krasniqi zyrtarisht kandidat për kryetar të ri të PDK-së

0
Memli Krasniqi ka zyrtarizuar sot kandidaturën për kryetar të ri të Partisë Demokratike të Kosovës. Në deklaratën e shpalljes së kandidaturës së tij për...

Ish-oficeri Derek Chauvin dënohet me 22,5 vjet burg për vrasjen e George Floyd-it

0
Ish oficeri i policisë së Minneapolis-it, Derek Chauvin, është dënuar me 22,5 vjet burg, saktësisht 13 muaj pas ditës kur ai u filmua i...

“IA” dhe “HRW” kritikojnë Greqinë dhe “Frontex” për çështjen e azilkërkuesve

0
Organizata Ndërkombëtare e Amnistisë (IA) ka kritikuar Greqinë për shkeljet ndaj azilkërkuesve. Raporti i fundit i kësaj organizate përmban kritika të rënda kundër Greqisë dhe...

Ambasada amerikane i dorëzon Qeverisë së Kosovës raportin e studimit për Liqenin e Ujmanit...

0
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë njofton se i ka dorëzuar Qeverisë së Kosovës raportin e studimit të fizibilitetit për Liqenin...

Dhimbjet e pashpjegueshme të muskujve

0
Dhimbjet muskulare përjetohen herë pas here jo vetëm nga të rriturit por edhe fëmijët. Në shumë raste, këto dhimbje nuk lënë arsye për shqetësim...

Një delegacion nga Diyaneti i Turqisë po qëndron në Kosovë

0
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, më bashkëpunëtorë të premten doli në pritje në pikën kufitare në Han të Elezit...