Përfundon bastisja në shtëpinë e Krasniqit, gjësendet që u konfiskuan

0
Ka përfunduar bastisja nga pjesëtarët e EULEX-it në shtëpinë e ish-zëdhënësit të UÇK-së. Shtëpia në vendlindje, e ish-kryetarit të Kuvendit ka nisur të bastiset në...

Kurti mbështet publikisht Joe Bidenin për President të ShBA-së

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbështetur publikisht kandidatin Joe Biden për President të ShBA-së. Përmes një video-mesazhi, ish-kryeministri Kurti, ka ftuar të gjithë...

FSK neutralizon 40 pjesëtarët e grupit të improvizuar kriminal

0
Në ditën e gjashtë e ushtrimit fushor ‘Shqiponja 6’, më 9 maj 2018, pjesëtarët e FSK-së së bashku me ushtritë e shteteve aleate kanë...

Arbana Xharra kërcënon myslimanët me spastrim fetar brenda 72 orësh

0
Këshilltarja e Kryetarit të Kuvendit, Arbana Xharra ka bërë një cicërimë në llogarinë e saj në Twitter Ajo me anë të një pyetjeje shkruan se...

Sylejman Selimi nga burgu: I gjithë procesi ka qenë i padrejtë, i njëanshëm dhe...

0
Ish-komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi ka reaguar ndaj vendimit të fundit të Gjykatës Supreme e cila e refuzoi kërkesën e tij për lirim me...

Turqia dhe Kosova edhe me një marrëveshje bashkëpunimi

0
Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, të dielën është pritur në Stamboll nga homologu i tij turk Mehmet Cait Turhan. Me këtë rast, krerët e...

Kuvendi pa kuorum, rrezikon edhe më shumë shembjen e kullave të Jasharajve

0
I mbijetuan luftës, por po rrezikojnë të shemben pas përfundimit të saj. Kullat e Jasharajve në Prekaz të Drenicës, dita ditës po e humbin...

Kjo është draft-rezoluta për Dialogun (Dokument)

0
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbledhur sot në kabinetin e tij liderët e koalicionit qeverisës, për ta diskutuar me ta mundësinë e harmonizimit të një...

Kosova prin në rajon me numrin e të prekurve me tuberkuloz

0
Kosova prin në rajon me numrin më të madh të qytetarëve të prekur me tuberkuloz. Së paku 700 persona kanë qenë të prekur me...

MASHT: Shpërndarja e librave mund të ketë vonesa

0
Viti i ri shkollor në Kosovë do të fillojë sipas planifikimeve, të hënën më 3 shtator (e hënë) kështu ka deklaruar Zyrtari për Informim...