GJYANAHET QË NJERËZIT NUK RUHEN PREJ TYRE

0
Po vëllezër të mi! Ka shumë gjynahe të natyrës morale dhe shoqërore që shumë nga ne as që e çajmë kokën bile, sepse kur...

Kos me tërshërë dhe fruta të thata: mengjesi ideal

0
Përbërësit për 2 persona: 400 gr kos 6 lugë gjelle tërshërë të bluar 2 lugë mjaltë Përzierje farash të ndryshme Manaferra (sasia që dëshironi) Përgatitja: Së...

LVV mori më së shumti vota në zgjedhjet lokale

0
Nëse merren votat për kuvendet komunale, që përfaqësojnë votën popullore në nivel vendi, atëherë shihet se rezultati mes subjekteve politike është tejet i ngushtë. Lëvizja...

Pranë varrit të Pejgamberit a.s.

0
Me sa dashuri dhe me sa ngurrim po të afrohem, ja Resulallah! E si të të afrohem ndryshe, kur ti je ai që, mbas Allahut...

Pacolli flet për tragjedinë e familjes pesëanëtarëshe, lutet që Zoti ti shpërblej me Xhenet...

0
Në fshatin Sopijë të Suharekës është duke u zhvilluar ceremonia e varrimit të pesë anëtarëve të familjes Sadikaj që humbën jetën si pasojë e...

Bibloteka e Mjekësisë u jep një mesazh të vlefshëm studentëve (foto)

0
Aty hyjnë e dalin mjekët e ardhshëm të cilët do të shpëtojnë jetën e shumëkujt që është në rrezik. Ata/ato përballen me sfida të studimit qysh...

Ky ushtrim për muskuj barku zgjat vetëm pesë minuta – zëvendëson një orë stërvitje...

0
Sado që t’ju duket i pamundshëm, ky program i stërvitjeve fare nuk është i lodhshëm. Mirëpo, kushtoni kujdes frymëmarrjes së rregullt. Shikoni videon dhe me...

Azbesti, materiali që na vret çdo ditë

0
Është cilësuar si katastrofa më e madhe natyrore e shëndetit publik dhe më e keqja është se vret në heshtje. Amianti, azbesti, eterniti cilësohet...

Efektet kuruese të qumështit të bletës

0
Të gjitha sëmundjet që shëron qumështi i bletës Qumështi i bletës është tonik, energjik, antiseptik (kundra mikrobeve), etj. Ai është mjaft pozitiv për shëndetin dhe...

Albena Reshitaj e braktis AKR-në, shkon te kryeministri

0
Ish-ministrja e Mjedisiti, Albena Reshitaj është emëruar Këshilltare Politike e Kryeministrit Haradinaj. Këtë lajm e ka bërë të ditur vet Haradinaj i cili ka thënë...