Vlera e lartë e Nënës

0
Nëna ime ishte gruaja më e bukur që pashë ndonjëherë. Për gjithçka që unë jam, i jam borxhli nënës sime. I atribuoj të gjithë...

Varhelyi: Mirëpres propozimin e KE-së për zgjerimin e BE-së deri në 2030

0
Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka rënë dakord me propozimin e presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel për zgjerimin...

Ushtarët izraelitë vrasin një 17-vjeçar palestinez në Bregun Perëndimor të pushtuar

0
Ushtarët izraelitë vranë një palestinez 17-vjeçar në qytetin e pushtuar të Jeninit në Bregun Perëndimor, transmeton Anadolu. Ushtria izraelite vazhdon bastisjen e qyteteve dhe qytezave...

Grafiti “Kur ushtria të kthehet në Kosovë” shfaqet në Banja Llukë – VIDEO

0
Grafiti “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”, është shfaqur më 2 gusht në Banja Llukë të Bosnje-Hercegovinës, afër rrugës kryesore që të çon në...

Dhjetë ushqime të zakonshme që mund të jenë shumë helmuese

0
Shumë ushqime që i konsumojmë në përditshmëri vijnë me disa rreziqe për të cilat mund të mos jeni të vetëdijshëm. Në këtë artikull paraqiten...

Mekke: Zëvendësohet mbulesa e Qabes

0
Qabeja mbështillet në një Kiswah të re çdo vit për shkak të shenjtërisë së ndërtesës. Rituali vjetor i ndërrimit të Kisvasë (Ghilaf-e-Kaaba) u zhvillua në...

Nga krimi i organizuar, droga e afërsia me Rusinë për destabilizim të Ballkanit –...

0
Aleksandar Vulin, drejtor i Agjencisë Shtetërore për Siguri (BIA), është vendosur në listën e zezë të SHBA-së, bëhet e ditur në faqen e internetit...

test

0
test

Test

0
Tesrtest