Nata e pestë e protestave të dhunshme në Francë, përleshje midis policisë dhe protestuesve

0
Protestat që filluan në Paris pas vrasjes nga policia të një adoleshenti në fillim të kësaj jave, hynë në natën e pestë radhazi të...

Siri, 9 civilë të vrarë në Idlib në një sulm ajror të Rusisë

0
Sipas burimeve lokale, gjithsej nëntë civilë kanë humbur jetën dhe 30 janë plagosur në një sulm me avion luftarak rus në një treg në...

Maqedoni e Veriut, niset grupi i parë haxhilerëve

0
Nga Maqedonia e Veriut është nisur për në Arabinë Saudite grupi i parë i besimtarëve muslimanë për të përmbushur obligimin e haxhit, raporton Anadolu. Me...

Erdoğan uron 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka uruar 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit, transmeton Anadolu. Në postimin e tij në llogarinë e tij në rrjetet...

Erdogan: Le të mbështesim vëllazërinë tonë të përjetshme si komb

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në llogarinë e tij zyrtare në rrjetet sociale ka përcjellë një mesazh, duke theksuar rëndësinë e 27 dhe...

Një mesazh për islamistët në Turqi që nuk votuan për Erdoganin

0
Ky është një mesazh për ty nga vëllai yt i cili ka kaluar të njëjtën përvojë para teje, prandaj dua t’i rikujtoj me thënien:...

Dijetari i njohur Tarik Ramadan lirohet nga akuzat për përdhunim – VIDEO

0
Tarik Ramadan u shpall i pafajshëm pasi një gjykatë zvicerane nuk gjeti prova kundër ish-profesorit të Universitetit të Oksfordit. Dijetari i mirënjohur Tarik Ramadan është...

Me biçikletë në Haxh: Francezi arriti në Turqi – VIDEO

0
Rrugëtimin e tij drejtë vendeve të shenjta të myslimanëve shkrimtari francez me orgjinie marokene Nabil Ennasri e nisi me 22 prill dhe deri më...

Pakistan: Kreu i partisë “Xhemati Islam” i shpëton një sulmi vetëvrarës

0
Sirajul Haq, kreu i partisë Xhemati Islam (Jamaat-e-Islami) të Pakistanit, një parti e madhe politike fetare, të premten i shpëtoi një "sulmi vetëvrasës" që...