Lansohet Bugatti i parë i modelit Chiron, ja disa fotografi të tij

Ka qenë pothuajse një vit që kur Bugatti shfaqi Sportin Chiron në garën e Gjenevës 2018. Por, atyre iu desh kohë e gjatë që të prodhonte modele të tjera për t’i plasuar në treg. Kompania e prodhimit të makinave nuk ka bërë asgjë të ditur në lidhje me këtë vonesë, transmeton lajmi.net. Makina vjen me një motor 8.0 litërsh ‘quad-turbo’, i cili është i aftë të prodhojë 1,479 kuajfuqi. Chiron gjithashtu posedon 7 transmetues shpejtësish automatik. Ky është shembulli i vetëm që është parë nga ky model, dhe është numëruar si i pari prej 500 sosh që do prodhohen