Luka Modric fiton garën ndaj CR7 dhe Salah, zgjidhet lojtari i vitit në Evropë

Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i sezonit në Evropë.

Mesfushori kroat ka arritur të fitojë një çmim të rëndësishëm në ceremoninë e shpërndarjes së çmimeve nga UEFA.

32 vjeçari ka fituar garën ndaj Cristiano Ronaldos dhe Mohamed Salah, për të fituar çmimin e lojtarit të vitit.

Kjo është hera e parë që Modric e fiton këtë çmim.