Nga nesër shi dhe ulje temperaturash

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nga e mërkura do të ketë reshje shiu të intensitetit mesatar.

Kjo gjendje e motit e parashikuar do të shoqërohet edhe me ulje të temperaturave maksimale për disa gradë Celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 18-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi deri 12m/s.