Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskuton për koordinimin e politikës së jashtme

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot ka pritur në takime të ndara ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, ambasadorin e Italisë, Antonello De Riu, ambasadoren e Francës Marie-Christine Butel dhe të ngarkuarit me punë të ambasadës së Britanisë së Madhe Jacob Webber dhe të Gjermanisë Jan-Axel Voss.

Sipas komunikatës nga Presidenca, në këtë takim, presidentja Osmani me ambasadorët dhe të ngarkuarit me punë të shteteve të QUINT-it ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, rajon dhe kontinentin evropian, me theks të veçantë në koordinimin në politikën e jashtme.