Pamjet dramatike nga sheshi San Carlo ku tifozët e Juventusit shkaktuan panik (FOTO-VIDEO)

Tifozët e Juventusit u tmerruan mbrëmë teksa po iknin nga një shesh publik në Itali, mes frikës së një ‘shpërthimi’ gjatë finales së Ligës së Kampionëve.

Pamja dramatike shfaqë mbështetësit që iknin nga San Carlo në ndeshjen kundër Real Madridit.

Tifozët e kishin shikuar ndeshjen në një ekran të madh në sheshin e madh, ndërsa mbanin flamuj, duke kënduar dhe ndezur zjarr.

Ata thuhet se filluan të ikin pasi në numër të madh i fishekzjarreve shkaktuan panik.

Ka njoftime për disa lëndime. /MESAZHI/