Regjimi sirian dhe Rusia bombardojnë rëndë Alepon, së paku 45 viktima

Aktivistët sirianë thonë zonat e kontrolluara nga forcat kryengritëse në veri të Alepos, janë bombarduar rëndë gjatë natës së mbrëmshme.

Observatori sirian për të drejtat e njeriut, organizatë kjo me bazë në Londër, ka thënë se sulmet ajrore kanë shkaktuar zjarre masive, dhe sipas zyrtarëve mjekësor, numri i të vrarëve është 45.

Nuk është akoma e qartë se kush ka kryer këto sulme, por aktivistët kanë akuzuar regjimin e Bashar Al Asad dhe aleatin e tij kryesor, Rusinë. /MESAZHI/