Rikthehet Superliga me dy ndeshje interesante në Ferizaj dhe Prizren

Elita e futbollit të Kosovës rikthehet këtë fundjavë për të zhvilluar ndeshjet e xhiros së 24-të.

Pas pushimit prej gati dy javësh shkaku i ndeshjeve kualifikuese të kombëtareve për Euro 2020, Supeliga e Kosovës sot rikthehet për ndeshjet e javës së 24-të, shkruan lajmi.net.

Në orar sot janë dy ndeshje, të cilët fillojnë nga ora 14:00.

Ferizaj në shtëpi pret Dritën, ndërsa Liria në ‘Përparim Thaçi’ takohet me Llapin.

PKO SuperligaJava e 24

E premte ora: 14:00

Ferizaj – Drita

Liria – Llapi

E shtunë, ora: 14.00

Gjilani – Trepça ‘89

KEK-u – Drenica

E diel, ora: 14.00

Ballkani – Prishtina

Flamurtari – Feronikeli (ora 17.00)