Rritet numri i viktimave nga sulmi në Afganistan

Numri i të plagosurve ka arritur në 64 persona.

Është rritur numri i të vdekurve nga shpërthimi që ndodhi sot në një xhami shiite në rajonin perëndimor afgan Herata, në kufi me Iranian, ku deri më tani janë regjistruar 29 të vdekur, njoftuan zyrtarët afganë.

Po ashtu sipas zyrtarëve, numri i të plagosurve ka arritur në 64 persona.

Policia njoftoi se sipas hetimeve të para, mund të jetë kryer edhe një sulm, veç shpërthimit.

Viktimat dhe të plagosurit u dërguan në spitalin kryesor në Herata./Mesazhi/