Shefi i Shtabit të Përgjithshëm rus Gerasimov vizitë në Turqi

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë gjeneral Hulusi Akar priti në takim Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë Valeriy Gerasimov i cili ndodhet në Ankara për një vizitë zyrtare, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjenerali Gerasimov i cili është pritur me një ceremoni ushtarake në rezidencën e Shtabit të përgjithshëm nga gjenerali Akar pas intonimit të himneve kombëtarë të të dyja vendeve ai ka përshëndetur trupën e nderit.

Pas ceremonisë Akar dhe Gerasimov kanë zhvilluar një takim i cili është mbajtur me dyer të mbyllura për mediat.